KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688034
*
nr 1468 8034
Albert Liedbeck
(1881-1955), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 29x32, yttermått inklusive ram: 39x42 cm
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:43:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 09:02:32
1
200 kr
21/5 12:34:31
2
700 kr
23/5 17:51:16
3
350 kr
23/5 17:51:16
2
400 kr (Budbetjänt)
23/5 17:51:21
3
450 kr
23/5 17:51:21
2
500 kr (Budbetjänt)
23/5 21:41:47
3
700 kr
23/5 21:41:47
2
700 kr (Budbetjänt)
24/5 16:29:03
3
800 kr
24/5 17:55:28
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Liedbeck
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
Läs mer om Albert Liedbeck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert liedbeck kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37
*
Albert Liedbeck
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Albert Liedbeck
nr 1468 8034
Albert Liedbeck
(1881-1955), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad. Olja på pannå, 29x32, yttermått inklusive ram: 39x42 cm
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/5 09:02:32 | 1 | 200 kr |
21/5 12:34:31 | 2 | 700 kr |
23/5 17:51:16 | 3 | 350 kr |
23/5 17:51:16 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
23/5 17:51:21 | 3 | 450 kr |
23/5 17:51:21 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
23/5 21:41:47 | 3 | 700 kr |
23/5 21:41:47 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
24/5 16:29:03 | 3 | 800 kr |
24/5 17:55:28 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Albert Liedbeck
Albert Liedbeck, svensk bildkonstnär född 1881, död 1955 .Läs mer om Albert Liedbeck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: albert liedbeck kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37